Warunki uczestnictwa

Rejs który Państwa zainteresował, organizowany jest przez grupę Morskie Szwędaki, w skład której wchodzi główny organizator: OpenSea s.c. P Zieliński S Wężyk

Ogólne warunki uczestnictwa w rejsie stażowo-szkoleniowym
charakterystyka rejsu szkoleniowo – stażowego

Wszyscy uczestnicy rejsu stanowią załogę jednostki morskiej. Pełnią wachty nawigacyjne, wachty kambuzowe, sterują, stawiają, zrzucają i trymują żagle, uczestniczą w manewrach portowych oraz w zadaniach związanych z utrzymaniem jednostki.

Rejs morski charakteryzuje się dużą dozą niepewności ze względu na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych i innych czynników nie zależnych od kapitana i organizatora rejsu. Zawsze staramy się realizować proponowany plan rejsu, lecz ostateczną decyzję co do przebiegu rejsu, portów pośrednich oraz portu zakończenia (w skrajnej sytuacji) podejmuje wyłącznie kapitan jachtu.

Proszę pamiętać że priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo załogi oraz jednostki.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST REJS?

Kolorowy pasek zamieszczony w tytule rejsu opisuje poziom trudności wyzwania. Warto sugerować się nim podczas wyboru swojego rejsu. W rejsach wymagających doświadczenia żeglarskiego, jest to wyraźnie wyszczególnione.

Rejs przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy też przekonania. Jedyne czego potrzebujesz to chęci do nauki żeglowania, odwiedzania nowych, ciekawych miejsc i głowy pełnej marzeń!

Rejs, który nie jest dobrym wyborem na swoją pierwszą przygodę morską. Długość przelotów pełnomorskich może być mocno uciążliwa dla osoby będącej na jachcie po raz pierwszy.

Jeżeli w ofercie wyszczególnione zostało że rejs przeznaczono dla doświadczonych żeglarzy: jest to rejs trudny ze względu na przewidywane ciężkie warunki pogodowe oraz sam czas trwania przelotów. Mowa tu np o trudnych rejsach oceanicznych. Rejs jest złym wyborem na swój pierwszy kontakt z żeglarstwem.

Zapraszam do kontaktu, z przyjemnością opiszę spodziewane warunki żeglugowe na akwenie, oraz pomogę z dopasowaniem rejsu dla Ciebie!

Kwestie finansowe

Cena rejsu obejmuje

(Wyszczególniona w ofercie konkretnego rejsu)

  • Miejsce na jachcie w 2-osobowej kajucie
  • Opiekę doświadczonego kapitana
  • Podstawowe szkolenie żeglarskie
  • Pościel

Kasa jachtowa

(Wyszczególniona w ofercie konkretnego rejsu)

Kasa jachtowa zbierana jest przez kapitana jednostki w gotówce w dniu zaokrętowania i służy do pokrycia kosztów związanych z portami, paliwem, pralnią, gazem. Kasa jachtowa nie podlega rozliczeniu lub zwiększeniu, bez względu na koszty poniesione przez organizatora.

Kaucja zwrotna

Kaucja zbierana jest przez kapitana jednostki w gotówce w dniu zaokrętowania. Służy ona do zabezpieczenia szkód mogących powstać z winy uczestników rejsów. Środki są zwracane załodze w dniu wyokrętowania w gotówce.

Składka żywieniowa

Załoga ma obowiązek zaopatrzyć jednostkę przez cały okres trwania rejsu morskiego. W tym celu zostaje wyznaczona osoba odpowiadająca za finanse, a uczestnicy składają się na napoje i żywność. Środki na alkohol nie wchodzą w składkę żywieniową, a jego zakup w całości zależy indywidualnie od uczestników rejsu. Kapitan nie uczestniczy w składce.

Rezerwacja i harmonogram wpłat

Miejsce na rejsie gwarantuje zgłoszenie, odesłanie podpisanej umowy rejsowej oraz wpłata zadatku w wysokości 40% ceny rejsu.

Pozostałe 60% ceny rejsu uczestnik ma obowiązek wpłacić najpóźniej na 1 miesiąc przed rozpoczęciem rejsu morskiego.

W przypadku jeśli zgłoszenie ma miejsce na mniej niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem rejsu, uczestnik ma obowiązek od razu wpłacić 100% ceny rejsu.

W przypadku rezygnacji z rejsu, żadna z powyższych kwot nie jest zwracana uczestnikowi.

Sprzątanie porejsowe
  • Jeżeli sprzątanie jachtu nie jest wyszczególnione w ofercie danego rejsu, załoga ma obowiązek przed wyokrętowaniem doprowadzić jednostkę do stanu sprzed zaokrętowania.
  • Jeżeli sprzątanie jachtu jest wyszczególnione w ofercie konkretnego rejsu, załoga ma jedynie obowiązek wyszorowania pokład (tradycja żeglarska), pozmywania i pochowania naczyń po śniadaniu oraz wyniesienia śmieci.
Jak przygotować się do rejsu morskiego?

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z przygotowaną przeze mnie broszurą.